14 marzec 2024

Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem

fot. KPP Sejny
Sejneńscy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Łupem 24 i 46-latka padły narzędzia rolnicze i części do ciągników o wartości 6000 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem, za które odpowiedzą przed sądem.

Sejneńscy policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji w gminie Puńsk doszło do kradzieży z włamaniem. Z posesji zostały skradzione między innymi części zamienne do ciągników oraz osprzęt do maszyn rolniczych. Do zdarzenia doszło na terenie niezamieszkałej posesji. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione mienie zostało sprzedane na skupie złomu na terenie powiatu suwalskiego. Podjęte czynności doprowadziły do częściowego odzyskania skradzionych rzeczy, gdyż niektóre z nich zostały już zutylizowane w hucie. Policjanci ustalili sprawców kradzieży, którzy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu tego samego dnia. Usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem, za które odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.